Prenajmite svoj pozemok slušným turistom a karavanistom

Prečo nechať pozemok či záhradu úhorom? Nechajte tu krátkodobo prespať slušných turistov, ktorí vám za to zaplatia! Nemusíte mať žiadne obavy. Vy nič neplatíte, my platíme vám. O nič sa nemusíte starať, všetko zariadime. Je to úplne bez rizika, maximálne si to odnesie preležaná púpava.

Revoluční služba bezKempu spojuje cestovatelské duše

Revolučná služba BezKempu spája cestovateľské duše

Klienti našej služby sú „obyčajní“ ľudia s cestovateľskou dušou. Radi spoznávajú krásy zeme, ale nechcú sa tlačiť v prepchaných a hlučných kempoch. Na druhú stranu sú ale slušní a nechcú spať so svojim karavanom alebo stanom nelegálne na niekoho pozemku. Radi za tento pokoj zaplatia. Vám – majiteľom vášho krásneho pozemku.

Ako to funguje?

Jednoducho. Turista, čo je väčšinou majiteľ karavanu, obytného auta, alebo stanu, si cez naše stránky vyhľadá, kam chce ísť. Následne sa mu zobrazí váš pozemok s ponukou možností legálneho prenocovania. Vyberie si termín a objedná si ubytovanie, rovnako ako je to pri hoteli či iných „booking“ službách. Vám aj turistovi príde potvrdenie na e-mail. Hneď ako sa pobyt zrealizuje, turistovi sa odpočíta z platobnej karty príslušná čiastka, ktorú Vám následne pošleme na zvolený bankový účet, iba si strhneme zo sumy 20 % poplatok na prevádzku služby. Máte tiež on-line prístup do nášho systému a tak o všetkom prehľad a všetko pod kontrolou.

Čo získam registráciou na BezKempu.cz

 • technologicky prepracovaný rezervačný systém (ktorý vám okrem iného ušetrí množstvo starostí a nervov)
 • nový príjem (privedieme vám platiacich zákazníkov)
 • skvelý marketing (BezKempu je všade vidno)
 • slušných hostí (bezkempári sú komunita, ktorá nie je anonymná)
 • nemusíte riešiť EET (sprocesovanie platieb online)
 • zaplatíme bankové poplatky Visa, Mastercard
 • kontakt s ľuďmi (ak budete mať chuť a náladu, spoznáte nových ľudí a nebudete sami)
 • motivácia starať sa o pozemok (nevyužitý pozemok konečne získa zmysel)

Ako začať

Zaregistrujete sa v našom systéme. Je to veľmi jednoduché a všetko je počas vypĺňania vysvetlené. Je potrebné, aby ste vyplnili základné informácie o vašom pozemku a hlavne vložili fotografie. Potom vykonáme kontrolu vášho profilu a ponúkaného pozemku a v prípade, že bude treba niečo doladiť, tak sa s vami spojíme a profil pozemku vám pomôžeme dokončiť. Pokiaľ bude všetko v poriadku, pozemok následne schválime do verejnej ponuky na našich stránkach a môžete očakávať svojich prvých hostí.

Čo získam registráciou na Bezkempu

Časté otázky

bezKempu je unikátna služba na trhu. Spája komplexný prepracovaný systém rezervácií spolu s príjemným a jednoduchým ovládaním a aktívnou komunitou zákazníkov - tzv. bezkempárov. Výhody pre vás:

 • získate istý výnos z vašich pozemkov či prenájmov služieb a vecí
 • nemusíte sa starať o žiadny zložitý systém, všetko je pod kontrolou
 • vysoká transparentnosť a jednoduchosť
 • žiadne časové ani finančné záväzky (môžete spoluprácu kedykoľvek ukončiť)
 • rezerváciou cez nás si ušetríte veľa problémov aj nervov (napr. nemusíte mať EET)
 • získavate iba kvalitných, preverených a hlavne platiacich zákazníkov (ľudia sú hodnotení a platia vopred)
 • výborný marketing (investujeme do marketingu za vás)
 • podpora platobných kariet VISA, Mastercard (poplatky platíme za vás)
 • podpora a neustále inovácie
 • vysoká návštevnosť stránok aj známosť

Skrátka sa vám veľa oplatí byť súčasťou siete bezKempu.sk Naše provízie sú veľmi mierne (pozemky 20 %, ostatné veci 10-25 %) a myslíme si, že keby ste si chceli realizovať toto sami, zaplatíte len za marketing oveľa viac peňazí.

Pokiaľ už teraz máte svojich klientov, vyplatí sa vám bezKempu.sk tiež, aj za cenu našej provízie, pretože vám náš systém výrazne uľahčí starosti.

Je to možné, iba ak máte nastavený príslušný režim spolupráce ( napr. ak ste majiteľom stellplatzu či penziónu ). Nie je dovolené obísť systém Bezkempu, pokiaľ hosť zjavne našiel váš pozemok na BezKempe alebo vás dokonca najskôr kontaktoval nezáväznou otázkou, s tým, že zaplatí na mieste. V týchto prípadoch je potrebné vždy hostí odkázať na vykonanie rezervácie na BezKempu.sk.

Vysvetlíme vám to na príklade: Príde k vám váš klient a vy mu poskytnete prenájom mimo náš systém. Medzitým na stránkach bezkempu.sk si náš zákazník realizuje rezerváciu na rovnaký deň. Takto to môže urobiť aj viac zákazníkov. Náš systém sa snaží zachovávať komfort a pokoj na pozemkoch a preto je počet rezervácií veľmi obmedzený. A keď teda náš zákazník príde na váš pozemok, kde očakáva podľa nášho systému voľno a realita bude odlišná (keďže tam máte „svojho“ klienta), bude náš zákazník logicky naštvaný a celá služba nebude fungovať. Musíte mať teda nastavený taký režim spolupráce, aby hosť vopred počítal s tým, že na vašom pozemku môžu byť hostia mimo systému bezkempu (čo ich logicky môže tiež odradiť, ale je potrebné podať hosťom pravdivé informácie o pozemku) - teda na pozemku môže byť viac hostí než je na pozemkoch bezkempu bežné a popr. aj hostia, ktorí nevyznávajú filozofiu bezkempu a neodsúhlasili prísny kódex správania sa bezkempárov ohľadom správania sa a nočného pokoja.
Ak už teraz máte svojich klientov, zvážte pre vás vhodný režim spolupráce s BezKempu, každý má svoje výhody a nevýhody.

Samozrejme, nechceme vás viazať a pokiaľ máte napr. nejakú väčšiu súkromnú akciu na pozemku, môžete si nastaviť na toto obdobie nedostupnosť pozemku a tým toto elegantne vyriešite. Na toto obdobie vám tak nebudú od nás chodiť rezervácie.

V prípade zistenia obchádzania našej služby sme nútení účet majiteľa pozemku (príp. aj hosťa) zablokovať a znemožniť tak ďalšie využívanie služieb Bezkempu v budúcnosti. Ďakujeme za pochopenie aj férové konanie. Okrem výhod celého systému, vám to oplácame láskyplnou starostlivosťou a podporou.

Neplatíte vôbec nič. Žiadne zápisné, žiadne skryté poplatky a pod. Váš pozemok budeme prezentovať úplne zadarmo. Iba v prípade, že sa na ňom ubytuje platiaci hosť – Váš klient, budeme si z určenej čiastky inkasovať 20 % províziu. Peniaze tak máte isté.

Klienti našej služby sú všeobecne slušní ľudia, často karavanisti, čo sú už psychicky vyzreté osoby (karavaning nie je lacný koníček) a tak je nepravdepodobné, že z Vášho pozemku urobia základňu pre technopárty. Naopak, utekajú od ruchu kempov do pokoja. Samozrejme, ľudia sú rôzni, a preto pokiaľ máte pozemok, pri ktorom sa bojíte prípadných negatívnych vplyvov, tak vždy odporúčame využiť možnosť osobne našich klientov spoznať, preveriť si ich, a v prípade pochybností ich ubytovanie na Vašom pozemku odmietnuť. Navyše máme systém hodnotenia prenajímateľov aj zákazníkov, aby pre Vás bolo jednoduchšie ešte viac eliminovať prípadné problémy.

Záleží, ako populárna a kvalitná vaša ponuka bude. Cenu si totiž určujete sami. Tiež záleží od kapacity vášho pozemku (nesmiete z neho robiť kemp). Jeden karavan vám môže vyniesť čiastku napr. 200–500 Kč (pri exkluzívnych miestach pokojne aj podstatne viac). Zárobok tiež ovplyvní sezóna, počasie, prázdniny, víkendy a pod. Je ideálne, ak sú v okolí vášho pozemku pre vašich klientov možnosti aktivít (cyklistika, turistika, hrady, zámky, lyžovanie, kúpanie, aktivity pre deti a pod.). Snažte sa byť k svojim klientom priateľskí, nápomocní. Oplatia vám to spokojnosťou, dlhším pobytom, budú sa vracať a odporúčať vás ďalej svojim priateľom. Navyše, na našich stránkach bude pri každej ponuke aj hodnotenie. A vaše zárobky pôjdu hore. Naša skvelá služba tak môže byť zaujímavý zárobok navyše, ale aj napríklad hlavný zdroj príjmov.

Podobne ako pri predchádzajúcej otázke záleží od mnohých faktorov – exkluzivite vášho miesta, miestnej konkurencii (aj v podobe kempov), kvalite Vášho pozemku, možností turistického vyžitia, zázemia aj Vašej pohostinnosti a predchádzajúcich referenciách. Odporúčame zo začiatku začínať na nižšej sume a potom podľa obsadenosti môžete čiastku zvýšiť. V registrácii máte voľbu samostatného účtovania za stan, karavan a ďalej za počet osôb. Pri každej položke je aj naše odporúčanie. Obvykle odporúčame základnú čiastku okolo 100–200 Kč + poplatky za osoby (napr. 25 Kč).

Starostlivo vyberáme a zvažujeme, ktoré pozemky v našej službe klientom ponúkneme. Pri registrácii máte možnosť presne definovať Váš pozemok aj jeho využitie. Je rozdiel, či na Vašom pozemku povolíte stan, alebo karavan. Každý má iné nároky. V prípade karavanu je potrebné, aby na pozemok viedla príjazdová cesta, ktorú zvládne bežný osobný automobil, a tiež možnosť sa na pozemku otáčať (súprava karavan+auto). Ďalej je potrebné, aby na pozemku bola časť spevnenej rovnej plochy. V okolí pozemku by nemal byť žiadny väčší zdroj hluku či iné obťažovanie. Je dobré na pozemku jasne vyhradiť miesto pre našich klientov. Čím lepšie bude Váš pozemok pripravený, tým populárnejší bude a tým viac si môžete účtovať, napr. pokiaľ je na pozemku k dispozícii voda, elektrina atď.

Bolo by to samozrejme skvelé a môžete tak účtovať za vaše miesto väčšiu čiastku. Pokiaľ však táto možnosť na vašom pozemku nie je, nevadí, aj to sa dá riešiť viacerými spôsobmi: 1. Karavany a obytné vozidlá majú vo vnútri svoje chemické WC, nepotrebujú teda vôbec nič. Tzv. kazeta vo vnútri vydrží podľa intenzity používania cca 3–5 dní. Väčšinou dlhšie na Vašom pozemku aj tak nebudú. Ak áno, musia túto kazetu vyprázdniť. Je samozrejme zakázané vyprázdniť ju na Vašom pozemku. Karavanisti vedia, ako postupovať, tzn. väčšinou využijú napr. benzínovú pumpu.

2. Ak povolíte na Vašom pozemku aj ubytovanie v stane, bolo by žiaduce, aby ste poučili hostí (a toto aj uviedli v popise), ako postupovať. Možností je viac. Príklady:
- dohovoriť sa s neďalekou reštauráciou (celkom určite vám vyjdú v ústrety, zvlášť keď môžu získať zákazníka)
- dohovoriť sa so susedmi
- zamyslieť sa nad inštaláciou lacných a jednoduchých ekologických WC, ktoré nepotrebujú žiadne pripojenie
https://cz.wikipedia.org/ wiki/P%C5%99enosn%C3%A1_toaleta
https://www.qrshop.cz/prenosne-toalety/
Áno, sú to síce starosti a práca navyše, ale ak toto hosťom poskytnete, môžete si to nechať zaplatiť.

Nemusíte. Máte právo Váš pozemok používať aj prenajímať. Samozrejme, v rámci zachovania dobrých susedských vzťahov odporúčame toto susedom oznámiť a ubezpečiť ich, že sa nemusia obávať negatívnych vplyvov. Rozhodne ale nerobte z Vášho pozemku kemp! Naša služba je určená na občasné privyrobenie. Všetci chcú pokoj, susedia, turisti aj Vy, takže je v záujme všetkých, aby na pozemku bolo denne len obmedzené množstvo ľudí. Pred cestou je každý turista informovaný o tom, ako sa má správať, čo smie a nesmie. Navyše, každý používateľ nášho systému je po skončení pobytu hodnotený. Takže aj vďaka tomu je väčšina ľudí veľmi slušných a pokojných. Preto tiež vyhľadávajú našu službu, aby utiekli od hluku a chaosu kempov. V podmienkach si tiež sami môžete nastaviť obmedzenia (napr. pes áno/nie, zákaz zakladania ohňa, hodinu odchodu aj príchodu a pod.). Vždy je všetko o ľuďoch a o vzájomnom rešpekte a slušnosti.

Posúdenie otázky, či musíte mať na prenechanie pozemku na dočasné užívanie živnostenské oprávnenie záleží od konkrétnych okolností a od posúdenia príslušného správneho orgánu. Všeobecne platí, že rozlišovacím znakom medzi nájmom (na ktorý nie je potrebné živnostenské oprávnenie) a ubytovaním, resp. ubytovacou službou (na ktoré je potrebné živnostenské oprávnenie), je okrem iného to, či dochádza k poskytovaniu ďalších služieb, ako je napr. upratovanie, možnosť stravovania, výmena obliečok a pod. Otázku, či potrebujete na prenechanie pozemku na dočasné užívanie však odporúčame vždy konzultovať s príslušným živnostenským úradom.

Všeobecne platí, že tento poplatok platia osoby, ktoré nie sú v obci prihlásené a ktoré za odplatu zdržiavajú v tejto obci najviac 60 po sebe idúcich kalendárnych dní u jednotlivého poskytovateľa pobytu. Základom poplatku z pobytu je počet začatých dní pobytu, s výnimkou dňa začiatku pobytu. Sadzba poplatku z pobytu je najviac 50 Kč. Konkrétnu výšku poplatku odporúčame overiť v príslušnej obci. Platcom poplatku z pobytu je poskytovateľ odplatného pobytu (ubytovateľ), ktorý je povinný vybrať poplatok od poplatníka – ubytovanej osoby. Ubytovateľ je ďalej povinný viesť v listinnej alebo elektronickej podobe evidenčnú knihu, do ktorej zapisuje deň začiatku a deň konca pobytu, meno, prípadne mená a priezviská ubytovávaného a jeho a adresu miesta prihlásenia alebo obdobného miesta v zahraničí, dátum narodenia, číslo a druh preukazu totožnosti ubytovávaného, a výšku vybraného poplatku, alebo dôvod oslobodenia od poplatku. Zápisy do evidenčnej knihy musia byť vedené správne, úplne, preukazne, prehľadne, zrozumiteľne, spôsobom zaručujúcim trvalosť zápisov a musia byť usporiadané postupne z časového hľadiska. Vznik povinnosti platiť miestne poplatky vždy odporúčame overiť na príslušnom obecnom úrade či na inom príslušnom orgáne miestnej samosprávy.

Väčšina príjmov je predmetom dane. Pokiaľ ste nepodnikateľ, tak každý rok podávate daňové priznanie (príp. to za Vás robí Váš zamestnávateľ). Tu sa uvádzajú všetky príjmy. Záleží teda aké sú vaše celkové príjmy. Toto prosím konzultujte s Vašou účtovníčkou alebo s osobou, ktorá Vám spracováva daňové priznanie. Je možné, že po započítaní zákonných zliav na daniach, bude Vaša daňová povinnosť nulová.

Nemusíte, všetko prebieha on-line pri rezervácii. Dokladom pre turistu je zmluva o prenájme, ktorú dostane automaticky ihneď po potvrdení rezervácie.

Sivá voda je tvorená podobne ako v každej domácnosti napr. sprchou alebo umývaním rúk či riadu. Tzv. sivá voda je teda väčšinou neškodná voda, ktorú vypúšťa karavan v spodnej časti do zásobníka na túto vodu. Niektoré karavany majú integrovaný zásobník (takže to nespoznáte), iné majú prenosnú nádobu, niekto si dá pod karavan len vedro. Každopádne by nemalo z karavanu nič na váš pozemok vytekať. Väčšina slušných karavanistov toto vie a nedovolí si to. Avšak zásobník sa veľmi skoro naplní vodou a kam s ním? Toto rieši každý karavanista a aby si vybral práve váš pozemok, je potrebné mu v tomto pomôcť. Najlepším riešením je, ak máte na pozemku kanál, či odpad. Pokiaľ toto nie je možné, môžete buď vylievanie sivej vody na vašom pozemku a okolí zakázať alebo za určitých podmienok povoliť.

Väčšinou nikto nepoužíva v karavane žiadne agresívne chemické prostriedky, ale naopak tzv. eko prostriedky a teda sivá voda je pre prírodu aj váš pozemok neškodná. Aký je rozdiel, či sa človek umyje záhradnou hadicou vonku alebo v karavane v sprche? Je to rovnaká voda. Môžete teda povoliť, že sivú vodu môžu vypustiť niekde na kraji pozemku napr. ku kríku atď. Vždy je ale nutné karavanistov jasne informovať, že nesmú používať žiadne chemické prostriedky, ale iba eko umývacie prostriedky.

Pokiaľ nemáte možnosť odpadu a nechcete vylievanie na vašom pozemku povoliť, je dobré ale informovať karavanistu, kde v okolí je možné túto vodu vylievať (napr. najbližší kanál atď.) popr. si ju karavanista musí odviezť so sebou (ak ide len na cca 2 dni, väčšinou mu zásobník vystačí).

Takže v nastavení vášho pozemku pri položke sivá voda prosím popíšte textovo, ako túto problematiku na vašom pozemku riešite, napr.
 • odpad na sivú vodu zaistený na pozemku (+ popis, kde na pozemku nájsť miesto na vyliatie odpadu)
 • po dohode je možné vylievať na pozemku (iba v prípade používania eko prostriedkov)
 • odpad nie je, vylievanie zakázané - potrebné odviezť so sebou
 • najbližší kanál vzdialený xx metrov atď.

Znovu opakujeme, čím lepšie váš pozemok popíšete, tým lepšie sa budú vaši hostia cítiť a budú motivovaní k vám jazdiť. Preto nezabudnite voľbu Sivá voda vyplniť.

Každý karavan je vybavený chemickým záchodom. Vďaka tomuto komfortu sú karavanisti veľmi nezávislí a nepotrebujú žiadny záchod na Vašom pozemku a tým prispievajú k dodržiavaniu čistoty. Chemická toaleta je vybavená tzv. vyberateľnou kazetou, v ktorej je chémia, ktorá pomáha rozkladať obsah a zároveň zabraňuje zápachu. Podľa intenzity používania, počtu osôb aj veľkosti tejto kazety potom závisí frekvencia nutnosti túto kazetu vyprázdňovať. Niekomu vystačia 2 dni, niekomu až týždeň. Taký priemer je okolo 3 dní. Ak chcete získať viac zákazníkov, je skvelé, pokiaľ aj v tomto karavanistom pomôžete. Najlepšie je, ak máte na pozemku alebo v okolí domu tzv. výlevku. Pri výlevke je dobré aby bol aj zdroj vody s hadicou. A tak bolo možné po vyliatí WC túto kazetu vodou ešte vypláchnuť.

Žiadny karavanista si nedovolí WC vylievať na pozemok! To urobí len najväčšie prasa a nie pravý karavanista. Aby sme situáciu ešte viac objasnili, teoreticky je možné v núdzových prípadoch pri tzv. kempovaní nadivoko vyliať obsah WC do vyhĺbenej jamy v zemi. Karavanista má totiž možnosť používať buď modrú chémiu, ktorá veľmi dobre funguje, ale je prísne zakázané ich vylievať do prírody či do čistiarní odpadových vôd atď. A alebo ak jazdí často tzv. nadivoko môže použiť zelenú chémiu, ktorá síce menej funguje, ale je šetrná k prírode. Snažíme sa našich tzv. bezkempárov motivovať k tomu, aby pokiaľ idú na neznáme miesta či miesta bez výlevky, používali pre istotu zelenú chémiu.

Každopádne je veľmi dôležité, aby karavanista vopred vedel, čo s chemickým WC u vás môže a nesmie. Vďaka tomu, že mu túto informáciu dáte, môže sa na to dopredu pripraviť.

Takže v nastavení: Chemické WC riešenie uveďte tieto možnosti:
 • k dispozícii výlevka na chemické WC (príp. uveďte ktorý typ wc chémie povoľujete)
 • chemické wc možno vyliať na WC v dome
 • nie je k dispozícii možnosť vyliať chemické WC
 • možnosti vyliatia WC v okolí (veľmi odporúčame, dajte si tú prácu a skúste v okolí nájsť možnosti vyliatia WC napr. benzínové pumpy atď. a toto popíšte, veľmi tým vašim hosťom pomôžete)

Záujemcovia majú možnosť zaslať majiteľom doplňujúce otázky k pozemkom. Pokiaľ ide iba o otázku ohľadom informácie, ktorá chýba v popise pozemku, stačí iba odoslať záujemcovi správu s požadovanou informáciou, prípadne môžete ďalej túto informáciu doplniť do popisu pozemku. Rovnako z nezáväznej otázky môžete záujemcovi vytvoriť individuálnu cenovú ponuku.

Pokiaľ sa však záujemca pýta na možnosť využívania pozemku či služieb nad rámec bežnej ponuky (napr. chce záujemca prísť vo vyššom počte, než je kapacita pozemku) máte možnosť upraviť cenu tak, aby pokrývala požiadavky záujemcu. Je iba na Vás, či požiadavku odsúhlasíte, alebo nie.

Cenu je možné nielen zvyšovať, ale aj znižovať, napr. pokiaľ by mal hosť záujem o dlhodobejší prenájom s výhodnejšou cenou.

Pripomíname, že v súlade s obchodnými podmienkami všetky platby za prenájom pozemku je nutné vykonávať cez portál bezkempu.sk, nie je možné sa dohovárať na platbe v hotovosti na mieste pri príchode. Ďakujeme za pochopenie.

Vážení majitelia pozemkov,
väčšina príjmov v Českej republike podlieha zdaneniu, preto aj váš príjem z prenájmu pozemkov musíte zdaniť. Pripravili sme pre vás v zjednodušenej podobe návod ako na to. Nie je to vôbec nič zložité.

Podnikateľ-OSVČ uplatňujúci paušál:
Keďže uplatňujete tzv. výdavkový paušál, naše faktúry na províziu môžete ignorovať. Príjem na výpočet dane z príjmu je súhrn celkovej sumy za prenájom, ktorá zahŕňa aj našu sprostredkovateľskú províziu. Nákladom pre vás teda nie je naša vydaná faktúra, ale výdavkový paušál.

Podnikateľ účtujúci skutočné výdavky:
Od celkového príjmu za prenájom odpočítate našu províziu. Nákladom sú teda pre vás nami vydané faktúry. Zdaňujete teda tú čiastku, ktorá vám prišla na účet.

Podnikateľ platiteľ DPH:
Rovnaké ako vyššie uvedené. Pokiaľ ide o DPH. Ide o nájom pozemkov fyzickým osobám, ktorý je od dane z pridanej hodnoty oslobodený bez nároku na odpočet a bude uvedený na riadku 50 daňového priznania k dani z pridanej hodnoty.

Nepodnikateľ, fyzická osoba:
Na účely dane z príjmov sa počíta vždy celá čiastka nájmu, tj. čiastka pripísaná na účet + provízia. Ide o príjem podľa § 9 zákona o daniach z príjmov. Tu môže byť príjem oslobodený: a) Ak máte nejaké ďalšie príjmy, bude príjem z prenájmu (bez odpočtu našej provízie) oslobodený do výšky 6.000 Kč ročne b) Ak máte celkové príjmy za rok nižšie ako 15.000 Kč, nebudete povinný podať daňové priznanie.

Obchádzanie sa nevypláca
Občas sa objavia pokusy tzv. obchádzania našej služby hlavne zo strany zákazníkov. Našťastie, vy majitelia ste slušní a féroví ľudia a tieto pokusy nám hlásite resp. odkazujete zákazníkov na potrebu využitia našej platformy na rezerváciu. Ceníme si to. Myslíme si, že naša provízia totiž nie je taká vysoká, aby to stálo za to. Navyše, komfort celej služby a hlavne marketing, ktorý všetkým poskytujeme, je nenahraditeľný. Investujeme veľké množstvo energie, času a finančných prostriedkov na zabezpečenie celej služby a propagáciu vášho pozemku. Vďaka službe Bezkempu totiž budete mať (a niektorí už teraz máte) zaistený trvalý prísun kvalitných platiacich zákazníkov.

Tu musíme zdôrazniť, že pokiaľ máte nastavený príslušný režim spolupráce, je možné prijímať hostí mimo systému BezKempu (napr. ak ste majiteľom stellplatzu a chcete ponúkať časť kapacity na BezKempe). Nie je dovolené obísť systém Bezkempu, pokiaľ hosť zjavne našiel váš pozemok na BezKempe alebo vás dokonca najskôr kontaktoval nezáväznou otázkou, s tým, že zaplatí na mieste. V týchto prípadoch je nutné vždy hostí odkázať na vykonanie rezervácie na BezKempu.sk.

V prípade zistenia obchádzania našej služby sme nútení účet majiteľa pozemku (príp. aj hosťa) zablokovať a znemožniť tak ďalšie využívanie služieb Bezkempu v budúcnosti.

Čo vám naša služba okrem iného prináša za výhody:

 • perfektný marketing (získate trvalý prísun zákazníkov, ktorých by ste inak ťažko sami získavali)
 • zaistenie platieb (nemusíte sa starať o sprocesovanie platieb kartou ani prevodom)
 • nemusíte riešiť EET (ak by ste si nechali platiť v hotovosti, museli by ste používať EET)
 • prístup k príjemnému a prehľadnému ovládaniu rezervácií (máte prehľad o termínoch aj zákazníkoch, nemusíte tak riešiť zložitú administratívu.
 • pravidelne inzerujeme celú službu aj váš pozemok v médiách
 • vytvárame veľkú komunitu bezkempárov, sme všetci na jednej lodi.

Aby sa u vás hostia cítili spokojne a vyvarovali ste sa prípadných problémov, odporúčame okrem dobrého popísania vášho pozemku a fotografií aj prípravu a udržiavanie pozemku

Navigácia
V nastavení pozemku dobre popíšte cestu aby hostia neblúdili. Pokiaľ to zvládnete, nastavte aj dobre GPS, aby hostia mohli zájsť k vám podľa navigácie. Aby sme vám to uľahčili, pri nastavení vášho pozemku stačí vybrať presne bod na mape a GPS sa prenesie automaticky.

Prerezávanie vetiev
Nezabúdajte na vašom pozemku popr. aj príchode na neho udržiavať prejazdnosť pre karavany, obytné autá. Ide o rôzne vetvy či iné prekážky. Majte na pamäti, že takýto karavan môže mať šírku aj 2,5 m (a to sa potrebuje aj niekde vytočiť) a obytné autá môžu mať výšku aj 3,2 m (odporúčame radšej strihať vetvy na výšku 3,5 m).

Rovná plocha
Karavanisti preferujú umiestnenie karavanu na rovnú plochu. Pokiaľ teda máte na vašom pozemku možnosť túto plochu vytvoriť, bude to skvelé.

Zjazdnosť
Zmena počasia dokáže skomplikovať situáciu pri príchode aj odchode. Odporúčame miesta, na ktorých sa pohybuje karavan, zdrsniť napr. štrkom či iným materiálom. Pozor tiež na rôzne nájazdy, výmole atď.

Kosenie trávy
Pokiaľ viete, že k vám pôjdu hostia, prosíme, udržujte miesto popr. časť miest s pokosenou trávou. Takto odporúčame fotiť aj pozemok.

Informovanosť
Informujte tiež hostí o ďalších pre nich dôležitých informáciách. Kde napr. môžu nabrať vodu, vyliať tzv. sivú vodu či obsah WC, kde vyniesť odpadky. Ak máte tieto možnosti na vašom pozemku, hostia budú ešte spokojnejší a môžete si účtovať vyššie ceny.

Škoda spôsobená hosťom na pozemku
Hostia majú vo všeobecnosti povinnosť odovzdať späť pozemok v stave, v akom ho prevzali. Pokiaľ hosť poškodí pozemok či jeho vybavenie, tak všeobecne zodpovedá za spôsobenú škodu. Zodpovednosť za škodu však môže byť v niektorých prípadoch krytá dohodnutým poistením. Pokiaľ by napr. hosť spôsobil škodu svojim vozidlom, bolo by všeobecne možné uplatniť poistenie zodpovednosti z prevádzky vozidla (tzv. povinné ručenie). Pomerne časté je tiež poistenie zo zodpovednosti v občianskom živote (tzv. poistenie „na blbosť“). Toto poistenie často býva súčasťou balíčka v rámci iného dohodnutého poistenia, ako je napr. poistenie domácnosti, či úrazové poistenie. Poistenie zo zodpovednosti v občianskom živote je všeobecne možné použiť v prípade škody spôsobenej pri bežných činnostiach, a to vrátane rekreácie – teda napr. aj v prípade poškodenia prenajatého pozemku. Hosťom teda odporúčame zvážiť možnosť dojednania príslušného poistenia. Upozorňujeme, že podmienky konkrétnych poistných produktov sa môžu líšiť.

Škoda vzniknutá na majetku hosťa
Pokiaľ majiteľ dostatočným spôsobom nezaistil zodpovedajúci stav svojho pozemku, a z tohto dôvodu (napr. zrútenie stromu a pod.) vznikla škoda na majetku či zdraví hosťa či inej osoby, tak prenajímateľ všeobecne môže zodpovedať za vzniknutú škodu. V tejto súvislosti je však potrebné zdôrazniť, že majiteľ zodpovedá za stav svojho pozemku vždy – teda bez ohľadu na to, či pozemok prenajal alebo nie. Zároveň vždy bude záležať od konkrétnych okolností, pričom v niektorých prípadoch sa majiteľ môže zodpovednosti za škodu zbaviť. Všeobecne platí najmä, že ak by napr. strom spadol sám od seba, tak sa majiteľ pozemku zbaví zodpovednosti v prípade, že preukáže, že nezanedbal náležitý dohľad nad pozemkom (teda, že pozemok riadne kontroloval a že napr. včas vyrúbal choré stromy a pod.).

Príplatky k rezerváciám slúžia na jednoduché vybavenie doplácania peňazí hosťom za dohodnuté zmeny rezervácie, napríklad viac osôb, využívanie elektriny či iné požiadavky, ktoré si medzi sebou dohovoríte, nie však pre zmeny termínu či zmeny počtu zobrazených stanovíšť!

Upozornenie - Nepoužívajte príplatky k rezerváciám v týchto prípadoch:
 • Ak chce hosť predĺžiť pobyt
 • Ak chce hosť navýšiť počet stanov/karavanov/obytných vozidiel

V týchto prípadoch si hosť musí vytvoriť novú rezerváciu, aby sa v kalendári zablokovali zodpovedajúce miesta.

Ako fungujú doplatky
Uveďte čiastku, ktorú chcete od hosťa doplatiť. Cena rezervácie sa tým navýši a hosť dostane inštrukcie na vykonanie platby. V prípade, že by hosť čiastku neuhradil, budeme vás kontaktovať.

Pokiaľ si hosť praje presunutie termínu, kontaktuje nás a v systéme rezerváciu upravíme. V prípade zmeny termínu vždy vyžadujeme súhlas majiteľa pozemku, pokiaľ sa vám teda zdá, že hosť vyžaduje zmenu napríklad až na poslednú chvíľu, máte plné právo presunutie odmietnuť.

Teraz vás prevedieme krok za krokom registráciou vášho pozemku.
Nebojte sa, nebude to bolieť. Dajte si na to napríklad dobrú kávu.

Ak si pri niektorom údaji nebudete vedieť rady, stačí kliknúť na a ukáže sa vám doplňujúce vysvetlenie.

Osobné údaje

Uveďte, prosím, Vaše kontaktné údaje (adresu pozemku uvediete až v ďalšom kroku)

Prosíme, neuvádzajte svoje kontaktné údaje do žiadnej ďalšej kolónky. Hosť vždy získa vaše kontaktné údaje po zaplatení rezervácie.

Ponúkaná lokalita

Uveďte prosím, kde sa nachádza Vami ponúkaný pozemok na prenájom:

Nájdite, prosím, na mape čo najpresnejšie umiestnenie vjazdu na pozemok:

Informácie o pozemku

Typ pozemku

Spresnenie ponuky

Pozemok je vhodný pre:
Počet miest na prenájom:
-
+
Na pozemku je k dispozícii:

Vybavenie na pozemku

(vaše vybavenie k dispozícii pre hostí)

Vhodné aktivity na pozemku a v okolí

Ceny a možnosti rezervácie

Cena za noc

Vložte, prosím, fotografie vášho pozemku a okolia

Odporúčame aspoň 3 fotografie, ale viac je lepšie.

 • fotografia pozemku (presné miesto, ktoré ponúkate, kde bude karavan, či stan)
 • fotografia okolia
 • fotografia príjazdovej cesty (hlavne pre karavany a obytné vozidlá je toto dôležité, aby hostia videli, či sa na pozemok bezpečne dostanú)
 • Popíšte fotografie tak, aby bolo úplne jasné, kde môže hosť kempovať

Kliknite alebo pretiahnite fotografiu

Doplňujúce pravidlá pre použitie pozemku

Už iba krôčik!

Teraz bude nasledovať overenie správnosti zadanej e-mailovej adresy.
Po stlačení tlačidla nižšie Vám zašleme overovací e-mail, v ktorom sa dozviete ďalší postup.

Overovací e-mail odoslaný

Ďakujeme za vyplnenie údajov o Vašom pozemku.
Teraz, prosíme, skontrolujte Vašu e-mailovú schránku, či Vám už dorazil overovací e-mail. Nájdete v ňom aj ďalšie inštrukcie.

Ďakujeme za registráciu pozemku

Na email sme vám zaslali inštrukcie na podrobnejšie nastavenie pozemku.</br> Na Bezkempu už máte účet, stačí sa prihlásiť.


Prihlásiť sa
Cookies. Vy viete, čo máte robiť, aby vám táto lišta neprekážala.
Tieto webové stránky využívajú súbory cookies. Váš súhlas s využívaním všetkých súborov cookies potvrďte tlačidlom "Súhlasím". Ak chcete upraviť nastavenia, kliknite na tlačidlo "Uložiť nastavenia". Viac informácií o využívaní súborov cookies nájdete tu.
Bezkempu využíva 4 druhy kategórií cookies:
1. Technické cookies
Technické cookies na zabezpečenie fungovania webu. Bez nich to jednoducho nejde. Bez nich si neurobíte rezerváciu a teda nikam neutečiete.
2. Analytické cookies
Analytické cookies nám pomáhajú zbierať anonymné informácie o návštevnosti a interakcii s obsahom na webových stránkach, aby sme mohli zlepšovať používateľské prostredie.
3. Personalizované cookies
Personalizované cookies umožňujú webovým stránkam zapamätať si vaše preferencie a poskytovať vám relevantný obsah a ponuky.
4. Reklamné cookies
Reklamné cookies slúžia na sledovanie vašich online aktivít a prispôsobovanie reklám tak, aby boli relevantné a zaujímavé pre vás.